fbpx
joga w Jeleniej Górze

Dorota Sobotko

      Od początku mojej ścieżki zawodowej zajmowałam się nauczaniem języka-co nadal czynię z wielką satysfakcją, lecz to połączenie mojego doświadczenia nauczycielskiego z jogą stało się osobistym spełnieniem. Odkrycie jogi było dla mnie odnalezieniem siebie samej na nowo. Od zawsze pociągała mnie myśl indyjska- równolegle ze studiami językoznawczymi podjęłam naukę na kierunku Filologia Indyjska i Kultura Indii. Swoją miłość do Indii pielęgnuję na co dzień chłonąc książki, ucząc się języka i zawierając nowe przyjaźnie z ludźmi o podobnych pasjach.   

       Esencja jogi wypływająca z koncepcji indyjskiej jest mi zatem szczególnie bliska.  Integracja umysłu i ciała będąca pośrednio celem jogi to ciągłe wyzwanie które podejmuję od nowa każdego dnia. W jodze odnajduję wszystko co dla mnie ważne- spokój, równowagę, akceptację i nieustanny rozwój.

     W swojej osobistej praktyce czerpię inspiracje z nutrów Iyengara, Vinyasa Yogi, Yin Yogi oraz innych źródeł starając się czerpać z nich to co najcenniejsze. W roku 2020 ukończyłam studia Jogi Klasycznej na Uniwersytecie Wrocławskim. 

Tomasz Sobotko

Uważam że życie jest ciągłą drogą i czym bardziej zaglądamy do swojego wnętrza to tym bardziej jesteśmy świadomi w którym kierunku powinniśmy pójść, następstwem są ludzie i wydarzenia które prowadzą nas tam gdzie jesteśmy- pozornie chaotyczne zdarzenia.  Z czasem szukając w wielu miejscach znajdujemy to coś  i wiemy że tą drogą powinniśmy kroczyć aż odnajdziemy swoje przeznaczenie.

                Z jogą miałem styczność w wieku 17 lat. Naście lat temu ponownie zacząłem ,,jogować” pod okiem wspaniałych trenerów, na początku dla celów zdrowotnych, analizując swoje przemiany i wnikliwie badając zjawisko jogi. Uzyskałem uprawnienia i postanowiłem rozwijać się jako trener, chcąc przekazywać nabyte doświadczenie i choć w znikomym stopniu ,,zarazić” swoich adeptów jogą. W roku 2020 ukończyłem studia Jogi Klasycznej na Uniwersytecie Wrocławskim.

        Technika skrojona kilka tysięcy lat temu wciąż pasuje, ciągle ewoluuje dając nam możliwość głębszego poszerzenia swojej świadomości, poznania siebie jako istot o boskim dziedzictwie i nieskończonych możliwościach rozwoju, tylko chwilowo przypiętych do obecnych czasów.

Tapas Szkoła Jogi